Antikvariniai baldai

Jeigu savo interjere mėgstate matyti senovines detales, o įkvėpimo ieškote antikvariatuose, galime teigti, jog baldai, pasižymintis įdomiomis istorijomis, yra kaip tik Jums. Tiesa, antikvariniai baldai ir jų paieškos gali pareikalauti tikrai nemažai laiko, ir dar daugiau pinigų.

1930 m. buvo nustatyta, jog antikvariniais baldais bus vadinami tokie, kurie skaičiuoja ne mažiau negu šimtą metų, ir ši nuostata, sprendžiant, ar baldas antikvarinis, ar ne, galioja ir dabar. Tačiau ieškodami antikvarinių baldų būkite atidūs: ne visi baldai, kurie yra šimto metų ar senesni iš tiesų yra vertingi. Tokių baldų vertingumą apsprendžia visai kiti kriterijai: atkreipkite dėmesį į baldų retumą, kokybę, kokios jie būklės bei kokia jų kilmės vieta. Vertindami antikvarinio baldo amžių ir kilmės vietą turėtumėte sužinoti bent apytikslų metų skaičių bei kas buvo jo šeimininkai anksčiau, nes tai padės nustatyti, kur baldas buvo naudojamas ir iš kur atkeliavo. Tai — kur kas lengvesnė užduotis negu įvertinti antikvarinio baldo retumą. Jeigu baldas yra dažniau pasitaikančios rūšies, jis gali būti ne toks vertingas, tačiau tai tikrai nėra esminė priežastis, kodėl neturėtumėte jo įsigyti, jeigu jis jums patinka. Nagrinėjant baldo būklę, turėkite mintyje, jog tikrai gali pasitaikyti antikvarinių baldų, kurių būklė nėra visiškai tobula, tačiau visuomet galima juos restauruoti ir sutvarkyti, be to, kartais tokie netobulumai netgi gali pridėti baldams papildomos vertės.

Jeigu pasiryžote įsigyti antikvarinį baldą, būkite tikri, jog perkate iš patyrusių ir patikimų pardavėjų. Galbūt tai reiškia, jog sumokėsite šiek tiek brangiau, tačiau žinosite, jog įsigytas daiktas yra tikrai kokybiškas. Be to, antikvarinių baldų ekspertai dažniausiai apie tokius baldus žino kur kas daugiau negu kiti pardavėjai, ir kartu su baldu tikrai gausite ir įdomią istoriją apie jį.

Jeigu tik dabar susidomėjote antikvariniais baldais ir norite pradėti juos kolekcionuoti, bet nežinote, ko pirmiausiai reikėtų imtis, galite pradėti nuo tokių antikvarinių elementų kaip lempos, staliniai laikrodžiai ar veidrodžiai. Turint mintyje tai, jog antikvarinius baldus priderinti prie interjero kartais gali būti šiek tiek sudėtinga, antikvarinės detalės namų aplinkoje pritaikomos kur kas lengviau.