Art deco stiliaus baldai

Art deco stiliaus baldai siejami su ankstyvu dvidešimtuoju amžiumi, o ekspertai teigia, jog jie puikiai išlaikė visus įmanomus laiko išbandymus, kokie tik buvo pasitaikę jų kelyje per šį netrumpą laikotarpį. Manoma, jog šis baldų stiliaus pavadinimas susiformavmo dar 1925 m. Paryžiaus parodoje, o labiausiai klestintis šio stiliaus baldų periodas buvo nuo 1925 iki 1940 m. Tik atsiradęs, šis stilius iš karto atkreipė architektų ir interjero dizainerių dėmesį.

Art deco stilius puikiai įamžino 1920 m. dekadenciją ir viltingus 1930 m., kuomet buvo atsikratyta represyvumo ir pasaulis išsivadavo iš Didžiosios Depresijos laikotarpio. Atsiradęs visiškai netikėtai, art deco stilius savyje vis dar išlaikė šių dviejų skirtingų istorijos dešimtmečių komponentus. Šiam stiliui, kaip ir baldams, būdingi geometriniai raštai ir formos. Be to, manoma, jog tai — stilius, įkūnijantis moteriškumo išsilaisvinimo laikotarpį.

Art deco stiliaus baldai pasižymi itin moderniomis detalėmis ir dizainais, drąsiomis spalvomis ir formomis, iškiliomis linijomis, išskirtine kokybe ir puikiai dera bet kokiame namų interjere: ekspertai teigia, jog art deco baldai nuostabiai papildo net ir moderniausius interjerus. Dažnai mėgstama šio stiliaus baldus derinti pamažu, naudojant tik, tarkim, įdomią art deco stiliaus kėdę arba sofą. Itin ekspresyvios yra ir art deco stiliaus interjero detalės: tokie paprasti dalykai kaip lempa ar veidrodis gali visiškai pakeisti jūsų kambario nuotaiką.

Šio stiliaus baldai dažniausiai gaminami naudojant tokias medžiagas kaip chromas, emalis ir spalvotas bei matinis stiklas. Mėgstama ir metalo apdaila, veidrodiniai ar kristalų paviršiai, nes viena svarbiausių art deco baldų stiliaus savybių — blizgumas. Itin populiarus šio stiliaus baldų elementas yra gamtos bei gėlių motyvai: žaidžiama lapais, kriauklėmis, plunksnomis ir saulės atspindžiais.

Jeigu nuspręsite namuose naudoti šį stilių, jums patiks tai, jog mažos art deco detalės gali tiesiog neatpažįstamai pakeisti kambarį: tokie paprasti dalykai kaip art deco stiliaus kilimas ar raštuota kėdė jus maloniai nustebins, o chromuoto paviršiaus kavo stalelis pridės elegantiškumo. Ir vis dėlto, žaviausia dalis ta, jog art deco stiliaus baldų nereikia stengtis specialiai derinti prie namuose vyraujančio interjero stiliaus, nes jie tiesiog pritampa erdvėje tokie, kokie yra.