Industrinio stiliaus baldai

Įdomu tai, jog industrinis stilius ir šio tipo baldai anksčiau buvo priskiriami tiesiog kasdienei darbo aplinkai, ir nebuvo laikomi nei ypatingai gražiais, nei kėlė susidomėjimą ar žavesį. Šio stiliaus baldai buvo naudojami fabrikuose, gamyklose, ir svarbiausias stiliaus aspektas visuomet buvo funkcionalumas, nekreipiant dėmesio į estetiką. Tačiau dabar būtent šis nepretenzingas ir savo paprastumu unikalus stilius bei baldai tapo vienu iš populiariausių stilių visame pasaulyje, ir ekspertai teigia, jog industrinis stilius dėl savo universalumo puikiai tinka tiek prabangiems namams, tiek ir nedideliems loftams.

Industrinio stiliaus baldai yra gaminami iš tvirtų medžiagų, dažniausiai — iš metalo bei įvairios medienos, kurios yra atsparios beveik viskam. Mediena, naudojama industrinio stiliaus baldų gamybai, yra natūrali, dažnai atrodo lyg nebaigta ruošti, pastebimi ryškūs plieno ir metalo elementai, naudojamas blizgantis varis ar chromas. Šio stiliaus baldai pasižymi savotiška senovine estetika, kuri nesunkiai prisitaiko prie Jūsų namų interjero ir dekoro elementų.

Dažnai tai — griežto stiliaus ir griežtų formų baldai. Kai kuriais atvejais šio stiliaus baldai gali atlikti dvejopą funkciją: tarkim, medinis suoliukas gali nesunkiai tapti itin išraiškingu ir originaliu virtuviniu stalu. Šio stiliaus dekoro elementai — lempos, veidrodžiai, staliniai laikrodžiai — taip pat gaminami tokiu pačiu principu ir iš tokių pačių griežtų bei tvirtų medžiagų.

Šio stiliaus baldų didžiausias žavesys slypi būtent paprastume: paprastos medžiagos, iš kurių jie gaminami, taip pat reiškia, jog šio stiliaus baldų kainos nėra labai didelės. Be to, šio stiliaus baldus yra labai lengva derinti interjere dėl jų aiškių, grynų formų ir neginčijamo funkcionalumo. Būtent dėl to industrinio stiliaus baldai yra taip mėgstami visame pasaulyje: jie suteikia namams paprastumo, bet kartu — ir savotiško jaukaus modernumo bei elegantiškumo.

Industrinio stiliaus baldus ypač mėgsta butų, kurie pasižymi atviromis erdvėmis, bei loftų gyventojai, ir pastebima tendencija, jog nusprendus pakeisti namų interjerą, dabar dažniausiai pasirenkamas būtent industrinis stilius bei šio stiliaus baldai ir elementai. Galima teigti, jog svarbiausia to priežastimi yra šio stiliaus unikalus paprastumas, derantis ir lengvai prisitaikantis visose erdvėse.