Modernaus ir šiuolaikinio stiliaus baldai

Nesuklyskite galvodami, jog papasakosime Jums apie vieną ir tą patį modernių ir šiuolaikinių baldų stilių — iš tiesų tai yra du skirtingi, tačiau dažnu atveju per klaidą sutapatinami stiliai. Modernaus stiliaus baldai siejami su tam tikru laikotarpiu, vadinamu Modernistiniu judėjimu, ir dažniausiai datuojami nuo 1920 iki 1950 m. Svarbiausias šio stiliaus baldų principas yra tas, jog jie yra labai aiškiai apibrėžti ir nekintantys, o ekspertai teigia, jog šio stiliaus baldai yra itin vertinami ir kolekcionuojami. Tuo tarpu šiuolaikinio stiliaus baldai, priešingai, yra nuolatos kintantys.

Taigi, modernaus stiliaus baldai pasižymi aiškiomis ir grynomis formomis, ir dažnai vadinami tiesiog paprastais. Jų gamybai naudojamos medžiagos yra natūralios, ir varijuoja nuo medžio ir odos iki lino, faneros ir net plastiko, kas anksčiau buvo laikyta labai neįprastomis medžiagomis baldų gamybai. Dažnos modernių baldų detalės gaminamos iš poliruoto metalo. Šio stiliaus baldai nėra masyvūs ar sunkūs, bet priešingai — suteikia namų erdvėms lengvumo ir paprastumo, todėl dažniausiai mėgstami derinti prie baltos spalvos sienų.

Tuo tarpu šiuolaikinio stiliaus baldai dažniausiai apibrėžiami kaip tokie, kurie yra būtent šio laikmečio ir šių dienų. Kitaip tariant, šis stilius apima viską, kas yra populiaru būtent dabar, šią akimirką. Tam tikra prasme, šiuolaikinio stiliaus baldai gali būti šiek tiek eklektiški, nes šis stilius niekada nestovi vienoje vietoje, matomas nuolatinis judėjimas ir pokyčiai, dažnai detalės pasiskolinamos iš kitų stilių, netgi sujungiant skirtingus laikmečius į vieną visumą. Atkreipkite dėmesį į faktą, jog šiuolaikinio stiliaus baldai nebūtinai turi būti suprojektuoti būtent dabar, šią sekundę: dažnu atveju šis stilius išgaunamas naudojant modernaus stiliaus baldų pagrindą, pridedant tradicines formas ir visai kitokius apdailos elementus.

Šiuolaikinio stiliaus baldai dažniausiai gaminami iš natūralių medžiagų, tokių kaip kedras, pušis ar netgi akmuo. Orientuojamasi į švarias ir paprastas baldų linijas, ir itin akcentuojamas šio stiliaus baldų patogumas bei ilgaamžiškumas. Tačiau įdomiausia dalis yra ta, jog po dešimties ar dvidešimties metų šio stiliaus baldai atrodys visiškai kitaip, negu dabar.