Prancūziškos provincijos ir Hamptons stilių baldai

Paskutiniuoju metu pastebimas itin didelis prancūziškos provincijos ir Hamptons stilių baldų populiarėjimas. Abu šie stiliai pasižymi subtilia elegancija ir ilgaamžiškumu, o tai, būkime atviri, yra vieni svarbiausių faktorių, rekantis interjero detales ar baldus.

Prancūziškosios provincijos stiliaus atsiradimas įkvėptas prancūziškojo Provanso, o Hamptons stilius — priešingai, atkeliavo iš Niujorko ir elegantiškų jo priemiesčių. Iš pirmo žvilgsnio šie du stiliai ir jų baldai gali pasirodyti panašūs, tačiau iš tiesų matomi keli subtilūs skirtumai, apie kuriuos tuoj jums papasakosime.

Taigi, prancūziškojo provincijos stiliaus susiformavimo laikmečiais laikomi 17 ir 18 a., ir šio stiliaus baldai pasižymi itin skoninga pusiausvyra tarp prabangos ir meistriško dekoratyvumo elementų, pirmiausiai atrastų senosiose šalies pilyse, kurių skaičiumi Prancūzija tikrai gali pasigirti. Jeigu norite savo namuose pritaikyti šio stiliaus baldus, rinkitės tokius, kurie yra paprasti, šiek tiek kaimiško stiliaus, ir sumaišyti su rafinuota elegancija bei tam tikrais baroko elementais. Šio stiliaus baldams būdingos švelnios, šviesios spalvos, dažnai jie gaminami iš baltos dažytos medienos, pasitelkiant natūralius prislopintų spalvų paletės audinius: pamatę baldus su išlenktais kraštais ar minkštų įspaustų kvadratėlių apipavidalinimą ant kėdės, iš karto atpažinsite prancūziškosios provincijos stiliaus baldus.

Tuo tarpu Hamptons stiliaus baldai, kaip minėjome prieš tai, atkeliavo iš Niujorko ir madingųjų jo priemiesčių. Tokiems baldams būdinga įdomi sąsaja tarp elegantiškumo ir atsipalaidavimo paplūdimyje, todėl šio stiliaus baldai pasižymi neutralia spalvų palete, kurioje dominuoja vėsūs melsvos atspalviai ir rami žaluma, dažniausiai derinama su tikro ąžuolo grindimis. Šio stiliaus baldai yra vienu metu ir klasikiniai, ir modernūs, subtiliai įkūnijantys tam tikrą laisvumą. Nuostabu tai, kad viskas, ko jums reikia — tai pasitelkti namuose natūralią šviesą, kuri su šiais baldais pati savaime sukurs šviesų, lengvą ir subtiliai blizgantį interjerą.

Esminis skirtumas, pastebimas tarp šių dviejų itin panašių stilių, yra toks, jog prancūziškosios provincijos stiliaus baldai labiau pasižymi dekoruotais elementais, tuo tarpu Hamptons stiliaus baldai laikomi šiek tiek subtilesniais ir geba puikiai sujungti „seną su nauju“. Šių stilių baldai puikiai dera tarpusavyje, ir jūsų namams suteiks subtilios elegancijos, išlaikydami lengvą, kasdienišką nuotaiką.