Vintažiniai ir retro baldai

Viena dažniausiai pasitaikančių klaidų — tai vintažinių, antikvarinių ir retro stiliaus baldų sutapatinimas. Daugelis žmonių galvoja, jog tiek vintažiniai, tiek ir antikvariniai bei retro baldai yra tiesiog seni baldai, ir vieni nuo kitų beveik nesiskiria. Tačiau viskas yra šiek tiek sudėtingiau.

Vintažiniai baldai taip vadinami todėl, kad reprezentuoja konkretų stiliaus ar amžiaus laikotarpį, ir populiariausiais vintažiniais baldais laikomi dvidešimtojo amžiaus vidurio baldai, apytiksliai nuo 1933 iki 1965 m. Šio stiliaus baldai taip pat pasižymi puikia kokybe ir dažnai — įdomiomis detalėmis.

Vintažiniai baldai pasižymi mažesnėmis kainomis negu antikvariniai, ir dažniausiai būna ne tokie unikalūs. Jie kur kas lengviau pritaikomi interjere, juos lengva derinti su kitais namų dekoro elementais. Ekspertai teigia, jog vintažinius baldus atrasti yra labai nesudėtinga, o ypač daug jų yra Australijoje, Danijoje ir Skandinavijoje. Tokie baldai padeda sukurti individualų ir kūrybingą interjerą namuose, suteikdami aplinkai daugiau personalizacijos.

Retro baldai — taip pat atskira baldų rūšis, nors kur kas dažniau per klaidą priskiriami vintažiniams baldams. Norint tinkamai apibūdinti retro baldus, galima sakyti, jog tai — tie baldai, kurie buvo seni, ir dabar vėl tapo naujais. Dažniausiai retro baldai priskiriami laikotarpiui nuo 1950 iki 1980 m. Ekspertai juokaudami teigia, jog retro baldai iš tiesų yra ne kas kita kaip Jūsų senelių baldai: šiek tiek seni, tačiau pakankamai kokybiški, o šiek tiek į juos investavus ir sutvarkius, jie vėl atgimsta gyvenimui. Tačiau svarbiausias retro baldų elementas iš tiesų yra nostalgija, ypatingai jaučiamas ankstesnis jų populiarumas ir sužadinti praeities prisiminimai. Atkreipkite dėmesį į tai, jog visų dešimtmečių — 1950, 1960, 1970 ir 1980 — baldai buvo skirtingi: vienu metu buvo itin populiarūs geometriniai raštai ir gėlės, o kitu, pavyzdžiui, rausvos bei rausvai violetinės spalvų gamos, tačiau jie visi vis tiek vadinami retro stiliaus baldais. Vis dažniau pasitaiko ir specialiai iki retro stiliaus pasendintų baldų, suteikiant jiems nesenos praeities akcentą.

Dažnai retro stiliaus baldai gali būti šiek tiek keisti ir netgi neskoningi, primenantys tų laikų pop kultūrą, madą, grafinį dizainą ar netgi tuomet vykusius svarbiausius įvykius. Kitaip tariant, retro baldai gali būti visokie, tik ne klasikiniai.